Full-Spectrum Phyto LED luminaire 150W
Product code: PlantaLux-HP-150
| Power |
150W |
|
|
240 | |
|
Ingress protection |
IP65 |
| Power |
250W |
|
|
400 | |
|
Ingress protection |
IP65 |
| Power | 250W |
| Voltage / Frequency | 176-264V/ 50Hz |
| Dimensions, LхWхH | 1,120x106x128 mm |
| Power factor | >0.95 |
| Photosynthetic Photon Flux of PAR | 400 μmol/s |
| Light distribution diagram | 135º (D), 65º (G,) 35º (K) |
| Ingress protection | IP65 |
| Operating temperatures | -45°С to +50°С |
| Luminaire lifecycle | >50,000 hrs |
| Electrical Safety Classification | I |
| Wire section | 3х0,75 mm² |
| Weight | 6,6kg |
| Power |
150W |
|
|
240 | |
|
Ingress protection |
IP65 |
| Power |
118W |
|
|
215 | |
|
Ingress protection |
IP65 |
| Power |
370W |
|
|
680 | |
|
Ingress protection |
IP65 |
| Power |
70W |
|
|
130 | |
|
Ingress protection |
IP65 |
Please fill in the form. We will filter products for you and give a detailed description.