PHYTO LED luminaire 235W
Product code: INDUSTRY.3-270-160/160 (PHYTO)
| Power |
235W |
|
|
430 | |
|
Ingress protection |
IP65 |
| Power |
370W |
|
|
680 | |
|
Ingress protection |
IP65 |
| Power | 370W |
| Voltage / Frequency | 176-264V/ 50Hz |
| Dimensions, LхWхH | 970x265x100 mm |
| Power factor | >0.95 |
| Photosynthetic Photon Flux of PAR | 680 μmol/s |
| Light distribution diagram | 135º (D), 65º (G,) 35º (K) |
| Number of LEDs, pcs | 192 |
| Ingress protection | IP65 |
| Operating temperatures | -45°С to +50°С |
| Luminaire lifecycle | >50,000 hrs |
| Electrical Safety Classification | I |
| Wire section | 3х0,75 mm² |
| Weight ntw/gross | 14,0kg / 14,7kg |
| Power |
235W |
|
|
430 | |
|
Ingress protection |
IP65 |
| Power |
186W |
|
|
340 | |
|
Ingress protection |
IP65 |
| Power |
250W |
|
|
400 | |
|
Ingress protection |
IP65 |
| Power |
35W |
|
|
66 | |
|
Ingress protection |
IP65 |
Please fill in the form. We will filter products for you and give a detailed description.