PHYTO LED luminaire 370W
Product code: INDUSTRY.3-430-248/248 (PHYTO)
| Power |
370W |
|
|
680 | |
|
Ingress protection |
IP65 |
| Power |
235W |
|
|
430 | |
|
Ingress protection |
IP65 |
| Power | 235W |
| Voltage / Frequency | 176-264V/ 50Hz |
| Dimensions, LхWхH | 1,146x106x128 mm |
| Power factor | >0.95 |
| Photosynthetic Photon Flux of PAR | 430 μmol/s |
| Light distribution diagram | 135º (D), 65º (G,) 35º (K) |
| Number of LEDs, pcs | 120 |
| Ingress protection | IP65 |
| Operating temperatures | -45°С to +50°С |
| Luminaire lifecycle | >50,000 hrs |
| Electrical Safety Classification | I |
| Wire section | 3х0,75 mm² |
| Weight ntw/gross | 7,0kg / 7,3kg |
| Power |
370W |
|
|
680 | |
|
Ingress protection |
IP65 |
| Power |
93W |
|
|
170 | |
|
Ingress protection |
IP65 |
| Power |
140W |
|
|
260 | |
|
Ingress protection |
IP65 |
| Power |
100W |
|
|
160 | |
|
Ingress protection |
IP65 |
Please fill in the form. We will filter products for you and give a detailed description.