PHYTO LED luminaire 140W
Product code: INDUSTRY.3-160-136/136 (PHYTO)
| Power |
140W |
|
|
260 | |
|
Ingress protection |
IP65 |
| Power |
70W |
|
|
130 | |
|
Ingress protection |
IP65 |
| Power | 70 W |
| Voltage / Frequency | 176-264V/ 50Hz |
| Dimensions, LхWхH | 422x126x124 mm |
| Power factor | >0.95 |
| Photosynthetic Photon Flux of PAR | 130 μmol/s |
| Light distribution diagram | 135º (D), 65º (G,) 35º (K) |
| Number of LEDs, pcs | 36 |
| Ingress protection | IP65 |
| Operating temperatures | -45°С to +50°С |
| Luminaire lifecycle | >50,000 hrs |
| Electrical Safety Classification | I |
| Wire section | 3х0,75 mm² |
| Weight ntw/gross | 3,7kg / 4,0kg |
| Power |
140W |
|
|
260 | |
|
Ingress protection |
IP65 |
| Power |
235W |
|
|
430 | |
|
Ingress protection |
IP65 |
| Power |
118W |
|
|
215 | |
|
Ingress protection |
IP65 |
| Power |
150W |
|
|
240 | |
|
Ingress protection |
IP65 |
Please fill in the form. We will filter products for you and give a detailed description.