PHYTO LED luminaire 235W
Product code: INDUSTRY.3-270-160/160 (PHYTO)
| Power |
235W |
|
|
430 | |
|
Ingress protection |
IP65 |
| Power |
45W |
|
|
89 | |
|
Ingress protection |
IP65 |

| Power | 45W |
| Voltage / Frequency | 176-264V/ 50Hz |
| Dimensions,ØхL | 80x980 mm |
| Power factor | >0.95 |
| Photosynthetic Photon Flux of PAR | 66 μmol/s |
| Light distribution diagram | 120х135º (D) |
| Ingress protection | IP65 |
| Operating temperatures | +1°С to +45°С |
| Luminaire lifecycle | >50,000 hrs |
| Electrical Safety Classification | I |
| Wire section | 3х0,75 mm² |
| Weight | 1,55kg |
| Power |
235W |
|
|
430 | |
|
Ingress protection |
IP65 |
| Power |
370W |
|
|
680 | |
|
Ingress protection |
IP65 |
| Power |
470W |
|
|
860 | |
|
Ingress protection |
IP65 |
| Power |
150W |
|
|
240 | |
|
Ingress protection |
IP65 |
Please fill in the form. We will filter products for you and give a detailed description.