Parks LED lighting 55W (Street 27 -055)
Product code: Street 27-055
|
Power |
55W |
| Ingress protection | 54 |
|
Power |
75W |
| Ingress protection | 65 |
| Power | 75 W |
| Voltage / Frequency | 176-276V/ 50Hz |
| Dimensions, LхWхH | 440x440x770 mm |
| Power factor | >0,92 |
| CRI, Ra | 70 |
| Ingress protection | 65 |
| Operating temperatures | -40°С to +40°С |
| Luminaire lifecycle | 50,000 hrs |
| Electrical Safety Classification | I |
| Wire section | 3х0.75mm² |
| Weight | 8.0kg |
|
Power |
55W |
| Ingress protection | 54 |
|
Power |
55W |
| Ingress protection | 65 |
|
Power |
55W |
| Ingress protection | 65 |
|
Power |
56W |
| Luminous flux @ 3,000К | 4,000 |
| Luminous flux @ 4,000К | 4,500 |
| Luminous flux @ 5,000К | 4,800 |
| Efficacy | 80lm/W |
| Ingress protection | 65 |
Please fill in the form. We will filter products for you and give a detailed description.