30W LED utility luminaire
Product code: DELTA 4 MD
| Power | 30 |
| Luminous flux @ 4,000К | 3,500 |
|
Efficacy |
113 |
|
Ingress protection |
40 |
|
Power |
13 |
| Luminous flux @ 4,000К | 1,500 |
|
Efficacy |
115 |
|
Ingress protection |
40 |
Utility LED luminaires as efficient substitutes of luminaires with incandescent lamps from 40W to 240W.
Housing from ABS plastic.
Diffuser from shock-resistant PC.
High-efficacy LEDs are used as the light source.
Easy to maintain, and no specific requirements for storage and disposal
| Power | 13 W |
| Voltage / Frequency | 176-276V / 50Hz |
| Dimensions, ØхH | 181x181x38 mm |
| Power factor | >0.93 |
| Luminous flux @ 4,000К | 1,500 lm |
| Efficacy | 115 lm/W |
| Light distribution diagram | 105º (D) (cosine) |
| CRI, Ra | >80 |
| Ingress protection | IP40 |
| Operating temperatures | -40°С to +45°С |
| Operational life, years | over 15 |
| Electrical Safety Classification | II |
| Wire section | 2х0,75 mm² |
| Weight ntw/gross | 0,25kg / 0,3kg |
| Individual package | 190x190x45 mm |
| Power | 30 |
| Luminous flux @ 4,000К | 3,500 |
|
Efficacy |
113 |
|
Ingress protection |
40 |
| Power | 23 |
| Luminous flux @ 4,000К | 2,500 |
|
Efficacy |
113 |
|
Ingress protection |
40 |
Please fill in the form. We will filter products for you and give a detailed description.