Road LED Luminaire 54W (MAG3)
Product code: MAG3-060-124
|
Power |
54W |
|
|
Luminous flux @ 4,000 К |
6,800lm | |
|
Luminous flux @ 5,000 К |
6,800lm | |
| Efficacy | 126lm/W | |
|
Ingress protection |
IP67 | |
| IK code | IK10 | |
|
Power |
205W |
|
| Luminous flux @ 4,000 К | 27,500lm | |
| Luminous flux @ 5,000 К | 27,500lm | |
| Efficacy | 131lm/W | |
|
Ingress protection |
IP67 | |
| IK code | IK10 | |
| Power | 205W |
| Voltage / Frequency | 176-276V / 50Hz |
| Voltage | 100-276V* |
| Dimensions, LхWхH | 1004х205х101 mm |
| Power factor | |
| Luminous flux @ | >0,97 |
| 4,000 К | 27,500 lm |
| 5,000 К | 27,500 lm |
| Efficacy | 135lm/W |
| Light distribution diagrams, cd/1000 lm | wide (asymmetric), cosine, deep |
| CRI, Ra | 70, 80, 90 |
| Number of LEDs, pcs | 96 |
| Ingress protection | IP67 |
| IK code | IK10 |
| Operating temperatures | -45°С to +50°С |
| Luminaire lifecycle | >50,000 hrs |
| LEDs lifecycle | >100,000 hrs |
| Electrical Safety Classification | |,II |
| Operating conditions | F 1 (large geographical areas with cold climate, outdoor application) |
| Wire section | 3х0,75 mm² |
| Mounting diameter | 48, 60 mm |
| Weight ntw/gross | 9,1kg / 9,5kg |
| Individual packaging | 1,197х226х116 mm |
| * optionally (on request of customer) |
|
Power |
54W |
|
|
Luminous flux @ 4,000 К |
6,800lm | |
|
Luminous flux @ 5,000 К |
6,800lm | |
| Efficacy | 126lm/W | |
|
Ingress protection |
IP67 | |
| IK code | IK10 | |
|
Power |
14W |
|
| Luminous flux @ 4,000 К | 1,800lm | |
| Luminous flux @ 5,000 К | 1,800lm | |
| Efficacy | 128lm/W | |
|
Ingress protection |
IP67 | |
| IK code | IK10 | |
| Power |
60W |
|
| Luminous flux @ 4,000 К | 7,500lm | |
| Efficacy | 125lm/W | |
|
Ingress protection |
IP66 | |
|
Power |
80W |
|
|
Luminous flux @ 4,000 К |
10,000lm | |
|
Luminous flux @ 5,000 К |
10,000lm | |
| Efficacy | 125lm/W | |
|
Ingress protection |
IP67 | |
| IK code | IK10 | |
Please fill in the form. We will filter products for you and give a detailed description.