Industry Suspended 80W (INDUSTRY 47)
Product code: INDUSTRY.47 1х25
|
Power |
80W |
|
Luminous flux @ 4,000К |
9,000 |
| Efficacy | 112lm/W |
| Ingress protection | IP67 |
|
Power |
15W |
|
Luminous flux @ 4,000 |
1,600 |
| Efficacy | 106lm/W |
| Ingress protection | IP66 |
| Power | 15W |
| Voltage / Frequency | 176-276V/ 50Hz |
| Dimensions, ØxL, | 58х600 mm |
| Power factor | Ю0,92 |
| Luminous flux @ 4,000 К | 1,600 lm |
| Efficacy | 106 lm/W |
| Light distribution diagram, cd/1,000 lm | 90x110º «D» (cosine) |
| CRI, Ra | 70, 80, 90 |
| Ingress protection | IP66 |
| Operating temperatures | -40°С to +40°С |
| Luminaire lifecycle | 50,000 hrs |
| Electrical Safety Classification | II |
| Wire section | 2х0.75mm² |
| Weight | 0.8kg |
PC extruded LED fixtures come in different lengths from 0.3 to 3 m and wattages from 5 to 150W. Luminaires can be built into lines.
Opal diffuser guarantees comfortable light.
IP65 provided dust and water protection.
Colour temperature customisation:
|
Power |
80W |
|
Luminous flux @ 4,000К |
9,000 |
| Efficacy | 112lm/W |
| Ingress protection | IP67 |
|
Power |
25W |
|
Luminous flux @ 4,000 |
3,200 |
| Efficacy | 128lm/W |
| Ingress protection | IP66 |
|
Power |
420W |
|
Luminous flux @ 4,000К |
54,400 |
|
Luminous flux @ 5.000К |
54,400 |
| Efficacy | 130lm/W |
| Ingress protection | IP67 |
| Power | 40W |
|
Luminous flux @ 4,000К |
5,000 |
|
Luminous flux @ 5.000К |
5,000 |
| Efficacy | 125lm/W |
| Ingress protection | IP67 |
Please fill in the form. We will filter products for you and give a detailed description.