Industrial LED 15W (INDUSTRY.T)
Product code: INDUSTRY.T-060-101
|
Power |
15W |
|
Luminous flux @ 4,000 |
1,600 |
| Efficacy | 106lm/W |
| Ingress protection | IP66 |
|
Power |
240W |
|
Luminous flux @ 4,000К |
32,100 |
|
Luminous flux @ 5.000К |
32,100 |
| Efficacy | 133lm/W |
| Ingress protection | IP67 |
Main features
| Power | 240W |
| Voltage / Frequency | 176-276V/ 50Hz |
| Voltage | 100-276V* |
| Dimensions, LхWхH | 422x347x137 mm |
| Power factor | ≥0.95 |
| Luminous flux @ | |
| 4,000 К | 32,100 lm |
| 5,000 К | 32,100 lm |
| Efficacy | 133 lm/W |
| Light distribution diagrams | wide(asymmetric), deep, cosine |
| CRI, Ra | 70, 80, 90 |
| Number of LEDs | 108 |
| Ingress protection | IP67 |
| Operating temperatures | -45°С to +50°С |
| Luminaire lifecycle | 50,000 hrs |
| Electrical Safety Classification | I,II |
| Wire section | 3х0.75mm² |
| Weight ntw/gross | 11.2kg / 12.2kg |
| Individual package | 455х355х150 mm |
| * optionally (on request of customer) |
|
Power |
15W |
|
Luminous flux @ 4,000 |
1,600 |
| Efficacy | 106lm/W |
| Ingress protection | IP66 |
|
Power |
54W |
|
Luminous flux @ 4,000К |
6,800 |
|
Luminous flux @ 5.000К |
6,800 |
| Efficacy | 126lm/W |
| Ingress protection | IP67 |
|
Power |
510W |
|
Luminous flux @ 4,000К |
69,000 |
|
Luminous flux @ 5.000К |
69,000 |
| Efficacy | 135lm/W |
| Ingress protection | IP67 |
| Power | 27W |
|
Luminous flux @ 4,000К |
3,400 |
|
Luminous flux @ 5.000К |
3,400 |
| Efficacy | 125lm/W |
| Ingress protection | IP67 |
Please fill in the form. We will filter products for you and give a detailed description.