LED luminaire for architectural lighting 30W
Product code: Fasad-1000
|
Power |
30W |
|
Luminous flux @ 4,000К |
2,900 |
| Luminous flux @ 2,700К | 2,200 |
| Luminous flux @ 2,400К | 2,200 |
| Efficacy | 96lm/W |
| Ingress protection | IP65 |
|
Power |
19W |
|
Luminous flux @ 4,000К |
1,700 |
| Luminous flux @ 2,700К | 1,400 |
| Luminous flux @ 2,400К | 1,400 |
| Efficacy | 89lm/W |
| Ingress protection | IP65 |
General information
Applications
Advantages
| Power | 19W |
| Voltage / Frequency | 176-264V/ 50Hz |
| Dimensions, LхWхH | 565х91х166 mm |
| Power factor | ≥0.96 |
| Luminous flux @ 4,000К | 1,700 lm |
| Luminous flux @ 2,700К | 1,400 lm |
| Luminous flux @ 2,700К | 1,400 lm |
| Efficacy | 89 lm/W |
| Number of LEDs | 8 |
| Beam angle, degree | 15 / 30 / 45 |
| Ingress protection | IP65 |
| Operating temperatures | -40°С to +40°С |
| Luminaire lifecycle | >50,000 hrs |
| Electrical Safety Classification | I |
| Weight ntw/gross | 1.9kg / 2.4 kg |
| Single package dimensions, mm | 580х110х110 |
|
Power |
30W |
|
Luminous flux @ 4,000К |
2,900 |
| Luminous flux @ 2,700К | 2,200 |
| Luminous flux @ 2,400К | 2,200 |
| Efficacy | 96lm/W |
| Ingress protection | IP65 |
Please fill in the form. We will filter products for you and give a detailed description.